Telefon mobil Apple iPhone 17e, 512 GB, 5G, White
Functii multiple. Valoare adaugata.

Obtineti cele mai importante informatii
| Construit pentru a rezista
Ecran frontal Ceramic Shield 2 durabil, cu o rezistenta la zgarieturi de 3 ori mai buna. |
![]() |
| Autonomie foarte mare a bateriei
Incarcare rapida cu USB‑C si acum cu MagSafe. |
![]() |
| Camera Fusion de 48 MP
Portrete de ultima generatie. Spatiu de stocare initial de 256 GB. |
![]() |
| Cip A19 de ultima generatie
Jocuri AAA performante, streaming 4K si multe altele. |
![]() |
| iOS 26 si Apple Intelligence
Util in fiecare zi, fara efort. |
![]() |
Salutati o achizitie excelenta
iPhone 17e vine cu multe dintre aceleasi caracteristici extraordinare ca iPhone 17, la un pret accesibil. Este dotat cu aceeasi rezistenta imbunatatita la zgarieturi oferita de Ceramic Shield 2, cipul A19 de ultima generatie, o camera Fusion de 48 MP, incarcare wireless rapida MagSafe, USB‑C si spatiu de stocare incepand de la 256 GB. Este un iPhone complet. La un pret mult mai mic.

Conceput pentru a rezista in timp
Frumos si construit pentru a ramane asa, iPhone 17e este proiectat cu un cadru durabil din aluminiu si are Ceramic Shield 2 pe partea frontala, oferind o rezistenta la zgarieturi de 3 ori mai buna decat iPhone 16e.3 Mai rezistent decat orice sticla de smartphone, acesta iti protejeaza iPhone-ul, astfel incat sa nu mai trebuiasca sa-ti faci griji pentru lovituri, caderi si zgarieturi. iPhone 17e are, de asemenea, USB-C pentru incarcare si pentru conectarea la dispozitive Apple si la o gama larga de accesorii.

| Acum cu MagSafe
iPhone 17e permite incarcarea wireless pana la 15 W, comparativ cu 7,5 W in cazul iPhone 16e. Asta inseamna ca, atunci cand trebuie sa-l incarci, este usor, convenabil si rapid. Si, datorita magnetilor incorporati, il poti conecta cu usurinta la o serie de accesorii, inclusiv incarcatoare, huse si multe altele. |
![]() |
| Ecran uimitor
Ecranul Super Retina XDR® de 6,1 inci face ca fotografiile sa iasa in evidenta cu culori vii, iar textul sa fie clar si usor de citit. Un nou strat antireflexiv cu sapte straturi reduce stralucirea chiar si in lumina soarelui puternica. |
![]() |
| Face ID
Utilizati Face ID pentru a debloca in siguranta, a va conecta la aplicatii si a plati cu o singura privire. |
![]() |
| Buton de actiune
O cale rapida personalizabila catre functia dvs. preferata. Apasati lung pentru a lansa actiunea dorita – Mod silentios, Traducere, inteligenta vizuala si multe altele. |
![]() |
| Culori
iPhone 17e este disponibil in trei culori frumoase. Alegeti negru sau alb atemporal sau un nou roz pal, demn de admirat. |
![]() |
Exploreaza si dureaza
Datorita cipului A19 – aceeasi generatie care alimenteaza gama iPhone 17 – iPhone 17e are o putere si o performanta de nivel superior, care fac ca tot ceea ce faci sa se simta rapid si fluid, acum si in anii urmatori. Modemul C1X este de pana la doua ori mai rapid decat modemul C1 din iPhone 16e. Impreuna cu A19, face ca toate lucrurile pe care le iubesti – de la streaming la jocuri AAA – sa fie fluide si receptive. Si cu eficienta energetica de varf a siliciului Apple si capacitatea mare a bateriei, iPhone 17e are o durata de viata a bateriei indelungata. Pana la 26 de ore de redare video, astfel incat sa poti merge, merge, merge toata ziua.

Perfectioneaza-ti portretele
Camera versatila Fusion de 48 MP de pe iPhone 17e are capacitatile a doua camere avansate intr-una singura. Astfel, poti captura fotografii de inalta rezolutie si videoclipuri 4K de calitate cinematografica, cu detalii exceptionale, sau poti utiliza teleobiectivul 2x pentru a mari imaginea cu calitate optica. Iar cu portretele de ultima generatie, poti captura portrete demne de inramat mai usor ca niciodata.

2x Teleobiectiv
Mariti subiectele pana la 2x cu calitate optica si continuati pana la 10x.

Curata
Elimina distragerile nedorite. Disponibil pe toate modelele iPhone recente, este un instrument de editare a fotografiilor care ramane fidel intentiei originale a fotografiei.

Fotografie in conditii de lumina slaba si mod nocturn
Capturati imagini clare, detaliate si luminoase, cu culori naturale, chiar si in conditii de intuneric.

Video 4K
Inregistrati videoclipuri 4K 60 fps de calitate cinematografica in Dolby Vision, cu reducere automata a zgomotului produs de vant. Utilizati Audio Mix pentru a regla modul in care suna vocile in videoclipurile dvs. Si filmati mai multe scene intr-o singura filmare utilizand functiile de pauza si inregistrare.

| Mult mai mult spatiu de stocare. Mult mai multe amintiri.
Cu un spatiu de stocare incepand de la 256 GB – de doua ori mai mult decat iPhone 16e si de patru ori mai mult decat iPhone 12 – vei avea mai mult spatiu pentru lucrurile importante. De la fotografii cu rezolutie foarte mare la videoclipuri 4K, aplicatii si jocuri preferate si multe altele, ai suficient spatiu pentru tot ce iti place, acum si in viitor. |
![]() |
Tot ce trebuie sa ai. Totul pe iPhone.
Cele mai noi modele iPhone au o multime de caracteristici care te vor cuceri. Conexiuni rapide si sigure cu Wi‑Fi, conectivitate 5G si eSIM. Functii de siguranta precum Detectarea accidentelor14 si Mesaje prin satelit15, concepute pentru a-ti oferi liniste sufleteasca. Functii utile Apple Intelligence, precum inteligenta vizuala7, pentru a-ti usura viata de zi cu zi. Si iOS, pentru a partaja fotografii si fisiere, a te conecta cu prietenii si familia si multe altele.

Conectivitate. Liniste sufleteasca in buzunarul tau
| eSIM
Un eSIM incorporat ofera conectivitate fara intreruperi, flexibilitate, comoditate si securitate imbunatatita, fara a fi nevoie de o cartela SIM fizica – perfect pentru calatorii. |
![]() |
| Mesaje prin satelit
Trimiteti si primiti mesaje chiar si cand sunteti departe de retea, direct din aplicatia Mesaje. |
![]() |
| Asistenta rutiera prin satelit
Obtineti ajutor pentru probleme precum o pana de cauciuc sau o baterie descarcata. iPhone va va conecta cu un furnizor de asistenta rutiera, care va poate trimite ajutor exact la locatia dvs. |
![]() |
| SOS de urgenta prin satelit
Daca incerci sa suni la 911, dar nu ai semnal celular sau Wi-Fi, poti folosi iPhone-ul pentru a trimite un mesaj serviciilor de urgenta prin satelit. |
![]() |
| Detectarea accidentelor
Senzorii hardware si algoritmii avansati de miscare pot detecta un accident grav si pot apela la ajutor daca tu nu poti. |
![]() |
| Find My
Partajeaza in siguranta locatia ta cu prietenii si familia, chiar daca nu ai semnal celular sau Wi-Fi. |
![]() |
iOS si Apple Intelligence. Util in fiecare zi, fara efort.
| Filtrarea apelurilor
Raspunde automat la apelurile necunoscute. Dupa ce apelantul isi spune numele si motivul apelului, telefonul tau suna si tu decizi daca vrei sa raspunzi. |
![]() |
| Curatare
Elimina distragerile nedorite. Disponibil pe toate modelele iPhone recente, este un instrument de editare a fotografiilor care ramane fidel intentiei originale a fotografiei. |
![]() |
| Traducere in timp real
Traduceti automat textele din Mesaje si beneficiati de subtitrari traduse in timp real in FaceTime si traduceri vocale in aplicatia Telefon. |
![]() |
| Liquid Glass
Designul iOS reflecta si refracta in timp real ceea ce se afla sub el, adaptandu-se dinamic la continutul dvs. din aplicatii si dispozitive. |
![]() |
| Inteligenta vizuala
Cautati, puneti intrebari si actionati cu continutul de pe ecranul iPhone-ului dvs. |
![]() |
| Genmoji
Creati un Genmoji direct din tastatura pentru a se potrivi oricarei conversatii. Doriti sa creati un lenes cu un bec? Nicio problema. Trebuie doar sa furnizati o descriere. |
![]() |
| Recunoasterea sunetelor si a numelor
Daca sunteti surd sau aveti probleme de auz, puteti antrena dispozitivul sa asculte anumite sunete, cum ar fi alarma de fum sau numele dvs., si sa va notifice cand acestea sunt detectate. |
![]() |
Caracteristici generale
| Tip telefon | Smartphone |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM eSIM |
| Sistem de operare | iOS |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC Incarcare wireless |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Versiune sistem operare | iOS 26 |
| Model procesor | Apple A19 |
| Numar nuclee | 6 |
| Senzori | Barometru Giroscop Busola Recunoastere faciala Senzor de proximitate Senzor de lumina |
| Continut pachet | Telefon Cablu de date USB Type-C |
| Culoare | Alb |
| Dimensiuni | 71.5 x 7.8 x 146.7 mm |
| Greutate | 169 g |
| SAR (W/kg) | |
| An aparitie | 2026 |
| Altele | Glonass Galileo Beidou QZSS Busola Cellular |
| Tehnologie | 5G |
| Protectie | Water-Resistant |
| RO-ALERT | Da |
Afisare
| Dimensiune ecran | 6.1 inch |
| Tip display | OLED Super Retina XDR |
| Rezolutie (pixeli) | 2532 x 1170 |
| Functii display | True tone Haptic touch HDR display Wide color (P3) 1200 nits (peak) |
Memorie
| Memorie interna | 512 GB |
| Memorie RAM | 8 GB |
Conectivitate
| Standard Wi-Fi | 802.11ax 2x2 |
| Porturi | USB Type C |
Foto video
| Numar camere | 1 |
| Rezolutie camera principala | 48 MP Wide |
| Rezolutie video | Full HD 4K |
| Caracteristici foto/video | Panorama HDR Slow motion Time-lapse Mod portret Fotografie live Temporizator Night mode |
| Blit | Da |
Alimentare
| Incarcator inclus | Nu |
| Tip baterie | Li-Ion |